Володимир Гройсман

Володимир Гройсман, 41 рік. Прем’єр-міністр України. Вінничанин.

Прийшов в Уряд, маючи за плечима дві каденції мера Вінниці. Другу почав із рейтингом довіри виборців 78% – електоральний рекорд для України.

Прийшов в Уряд у буремному 2014-му – на посаду віце-прем’єра з питань регіонального розвитку, і вже за місяць представив концепцію децентралізації влади – делегування владних повноважень на рівень місцевого самоуправління.

Далі – Голова Верховної Ради. Наймолодший в історії спікер, який знайшов спільну мову із 450 досвідченими політиками і добився схвалення надзвичайно важливих законопроектів – передусім щодо добровільного об’єднання громад та запровадження системи ProZorro у державних закупівлях.

У 2016-му – знову Уряд, але тепер на посаді Прем'єр-міністра. Своїм пріоритетом Гройсман назвав збереження макроекономічної стабільності в країні і забезпечення сталого економічного зростання. Відтак, за три роки урядування Гройсмана економічна динаміка в Україні не зазнавала негативних значень, інфляція знизилася до однозначних показників після галопуючого злету на 45% у 2014-2015 роках, курс національної валюти залишався стабільним, обсяг золотовалютних резервів досяг одного з найкращих "довоєнних" показників - понад 20 млрд дол.

Три роки поспіль Парламент вчасно отримував від Уряду проект державного бюджету, країна працювала за новими програмами співпраці з міжнародними фінансовими партнерами і виходила на ринки запозичень.

Уряд Гройсмана дав старт одразу кільком фундаментальним реформам: освіти, медицини, пенсійної системи, енергосектору. Розпочалось масштабне будівництво доріг, розумне регулювання ділового середовища, стартувала приватизація, а держзакупівлі стали прозорими.

Однією з найуспішніших стала реформа децентралізації, що дозволила сформувати понад 800 спроможних громад, здатних забезпечити власний розвиток і нову якість життя для своїх мешканців. У цих громадах проживає сьогодні 70% населення України. Однією з найкреативніших є реформа початкової освіти – «Нова українська школа», яка повністю змінила філософію шкільного навчання в бік компетентності і обізнаності учня із сучасним світом.

Попри всі існуючи виклики, передусім гібридну агресію Росії, Уряд Гройсмана збільшив оборонний бюджет до 5% ВВП, і сьогодні українська армія входить до числа найсучасніших. Уряд Гройсмана наростив економічний потенціал найбільш затребуваних галузей промисловості України – зокрема агросектору, ІТ. Провів реформу оплати праці: мінімальна зарплата за три роки виросла втричі.

Саме Уряд Гройсмана провів монетизацію житлових субсидій – громадяни отримали живі кошти для розрахунку з постачальниками комунальних послуг; здійснив два перерахунки пенсій, зокрема військовослужбовцям, і впровадив механізм автоматичного перегляду виплат – незалежно від політичних віянь всередині країни, але в чіткій відповідності до можливостей економіки.