Павло Петренко

Павло Петренко, 39 років. Міністр юстиції України. Родом з Чернівців. Має дві освіти, досвід адвокатської практики, парламентської роботи, ступінь кандидата юридичних наук та звання «Заслужений юрист України». Під час Революції Гідності був активним захисником євромайданівців і добився розголосу спроб «приховати» побиття студентів і «вигородити» винних у побитті беркутівців. Тоді ж створив і очолив юридичний центр Штабу національного спротиву.

З лютого 2014 року – незмінний міністр юстиції двох урядів – Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана. Своїм головним принципом роботи вважав і вважає максимальну відкритість і забезпечення доступу громадянина до знання і захисту своїх прав.

За каденції Петренка в Україні розбудовано мережу центрів безоплатної правової допомоги громадянам. Щороку до них звертають сотні тисяч українців і отримують не тільки консультацію, а й в разі необхідності безкоштовних представників своїх інтересів у суді. Нові принципи роботи впроваджені у Державній виконавчій службі та Державній реєстраційній службі. Працівники цих установ пройшли спеціальну антикорупційну перевірку.

Петренко ініціював відкриття існуючих і створення нових реєстрів даних. Деякі з них стали основою давно затребуваних суспільством сервісів – від онлайн оформлення документів до укладання шлюбу. Відкритою стала й система розпорядження конфіскованим майном. Тепер все відбувається за допомогою електронних біржових аукціонів.

Окремим напрямком роботи стали протидія рейдерству та кампанія «Чужих дітей не буває» - захист прав неповнолітніх, що виховуються у неповних сім’ях. Лише за рік її впровадження на користь понад 500 тис дітей виплачено понад 5 млрд грн аліментів.

За останні роки Мінюст під керівництвом Петренка посилив й міжнародну складову своєї роботи. Невизнання референдуму в Криму, справи проти Росії у Європейському суді з прав людини, позови проти Росії у Міжнародному суді ООН – все це результат кропіткої роботи українських юристів, яку координує в тому числі й діючий міністр юстиції.