Олександр Саєнко

Олександр Саєнко, 35 років. Міністр Кабінету Міністрів України. Киянин. Наймолодший член Уряду, ідеолог і лідер одразу кількох напрямків реформ – від реформи системи державного управління до приватизації та введення принципів корпоративного управління на держпідприємствах.

Супроводжує ключові законодавчі ініціативи Уряду у Верховній Раді. Є головою урядового Офісу реформ, постійним представником Уряду у Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств, співголовою Координаційної ради Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні.

Заслужений юрист України. Навчався у Центрі креативного лідерства США та Канадській школі публічної служби. Усі тонкощі роботи «державної машини» знає не з чуток – відповідальні посади обіймає з 2004 року. Працюючи у Верховній Раді України, брав активну участь у підготовці змін до Конституції в рамках децентралізації - на сьогоднішній день найуспішнішої реформи.

Прийшовши працювати в Уряд, він запропонував і запровадив оновлення принципів роботи чиновників та реальне омолодження кадрового складу працівників міністерств та відомств.

Розроблений Саєнком закон про адміністративні послуги ліг в основу урядової ініціативи формування мережі прозорих офісів (сьогодні їх вже понад 770 по всій країні) та масиву в 125 онлайн-послуг – «держава у гаджеті», коли людина у зручний для себе час може через Інтернет оформити ФОП або ID-паспорт, заповнити документи на реєстрацію новонародженої дитини, отримати довідку про несудимість або сертифікат на земельну ділянку.