Андрій Тетерук

Андрій Тетерук, 46 років, народний депутат України. Має дві освіти – вищу військову та економічну. Служив у Вінницькій області і пройшов шлях від командира взводу вогневої підтримки до командира роти спеціального призначення та заступника начальника штабу. Стажувався в поліцейській академії ім. Хосні Мубарака у Єгипті по програмі боротьби з міжнародним тероризмом. Пройшов дві ротації миротворчої місії в Косово, очолював штаб спеціального миротворчого підрозділу МВС. Після виходу на пенсію пішов учитися, закінчив Вінницький торговельно-економічний інститут за спеціальністю менеджмент організацій і відкрив свою справу.

До 2014 року був підприємцем. Все змінила анексія Криму і загострення ситуації на Донбасі. Тетерук записався добровольцем, і вже у травні 2014 року став командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець». До батальйону увійшли професійні військові — ветерани миротворчих місій. Досвід Тетерука дозволив не тільки вберегти своїх бійців під час виконання операцій – в тому числі й під Іловайськом, а й допомогти добровольцям інших батальйонів, які були не обізнані з тонкощами ведення реального бою.

Військові навички згодилися потім і у «мирній» Верховній Раді, коли Тетеруку довелося винести з сесійної зали запалену димову гранату. Тоді ніхто з парламентарів не постраждав.

З 2014 року Тетерук – народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Опікується питаннями правового захисту військовослужбовців. Однією з перших його законодавчих ініціатив став проект закону про визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями. Є автором численних проектів допомоги військовим, передусім ветеранам АТО та ООС, активно цікавиться проблемами реформування підприємств вітчизняного ВПК.